1951-2011
60 lat Przasnyskiej Biblioteki Pedagogicznej

W dniu 20 maja 2011 roku Biblioteka świętowała sześćdziesiąt lat swego istnienia. Obchody rozpoczęły się o godz. 11.00 mszą św. w Kościele O.O. Pasjonistów w Przasnyszu. O godz. 12.00 na hali sportowej ZMSP w Przasnyszu zaczęła się oficjalna część uroczystości, na którą przybyło wielu znamienitych gości, a wśród nich: Aleksander Sopliński - Poseł na Sejm RP, Wiesława Krawczyk - Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Zofia Dembska i Andrzej Kwiatkowski z Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie, Katarzyna Góralska - Mazowiecki Wicekurator Oświaty, Zenon Szczepankowski - Starosta Przasnyski, Waldemar Trochimiuk - Burmistrz Przasnysza, Piotr Jeronim - Przewodniczący Rady Miasta Przasnysza, Beata Szczepankowska - Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele, dyrektorzy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z Przasnysza, przedstawiciele placówek współpracujących z biblioteką, nauczyciele bibliotekarze z naszego powiatu.
Szczególnym gościem była Pani Teresa Kaczyńska - kierownik biblioteki w latach 1962-1990.
Zebrani poznali historię biblioteki opowiedzianą słowem i obrazem, wysłuchali przemówień okolicznościowych, obejrzeli "magiczną" część artystyczną.
Na zakończenie wznieśli jubileuszowy toast oraz skosztowali urodzinowego tortu.
Świętowaliśmy razem z Zespołem Medycznych Szkół Policealnych, który obchodzi w tym roku 10-lecie istnienia. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszej uroczystości.
Powrót do strony głównej